HEMEN BAŞVUR Samsundaki Özel Okullar | Samsun Dershane

Samsundaki Özel OkullarSamsundaki Özel Okullar

Samsun ülkemizin en büyük illerinden birisidir. Nüfus artışının devam etmesi ve göç alması bu şehrin nüfusunun günden güne artmaya devam etmesini sağlamaktadır. Her aile çocuğunun yetkin bir eğitim almasını, donanımlı bir birey olarak yetişmesini arzu etmektedir. İşte sebeple de çocuklarının eğitimleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadırlar. Bu anlamda devlet okullarının yanı sıra özel okulları da çocuklarının eğitimi için seçenek olarak görmektedirler. Velilerden gelen bu talepler üzerine Samsun’daki özel okullar sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Öyle ki sadece Atakum ve İlkadım ilçelerindeki özel okul sayısı bile bugün birçok ildeki özel okul sayısını geçmiş bulunmaktadır.

            Günümüz şartlarında aileler artık devlet okullarında yürütülen eğitim – öğretim faaliyetlerini yeterli bulmamaya başlamaktadır. Ailelere göre sadece ders ve konu odaklı bir eğitim öğrencinin kendini geliştirmesinde yeterli değildir. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra eğitim faaliyetlerinin de önemli olduğunu düşünmektedirler. Ayrıca devlet okullarında görev alan öğretim personellerinin de mesleki anlamda tekdüze bir sistemle ilerlediğini düşünmektedirler. Eğitimde tekdüzelik öğrencinin gelişim sürecinde ilerlemesinin önünde büyük bir engeldir. Bilimsel araştırmalara incelendiğinde öğretim etkinliği esnasında farklı yöntemlerin kullanıldığı sınıflarda eğitim- öğretim faaliyetlerinin çok daha kalıcı olduğu görülmektedir. Eğitim- öğretimin amacının da kalıcı davranış değişikliği oluşturmak olduğu düşünüldüğünde devlet okullarının bu anlamda biraz daha yetersiz kaldığı görülmektedir. Tüm özel okullarda olduğu gibi Samsun’daki özel okullar da bunun farkına vararak eğitim – öğretim faaliyetlerini buna göre düzenlemektedir.

            Sosyal ve fiziksel aktivitelere de özel okullarda devlet okullarına oranla çok daha fazla önem verildiği bilinmektedir. Aileler çocuklarının güzel bir eğitim alırken sanatsal ve sosyal faaliyetlere de katılım göstermelerini istemektedir. Çocuklarının herhangi bir enstrümanı çalabilmesini, iyi yüzebilmesini, spor bilinci ile yetişmelerini ya da bunlara benzer aktivitelere önem vermesi gerektiğini savunmaktadır. Ancak ne yazık ki devlet okullarımız velilerin bu isteklerine tam manasıyla cevap verememektedir. Bu sebeple de çocuğunun etkinlik ağırlıklı bir eğitim almasını isteyen veliler çocuklarını özel okullara kaydettirmektedirler. Samsun’daki özel okullar velilerin bu taleplerine cevap vermek maksadıyla eğitim – öğretim faaliyetlerini buna göre düzenlemektedirler. Bu sayede de öğrenci sayılarını her geçen gün arttırarak varlıklarını sürdürmektedirler.

             Sınavların hayatımızın merkezinde olduğu bu dönemde aileler de çocuklarının sınavlara doğru bir yöntemle hazırlanmasını arzulamaktadırlar. Bu anlamda özel okullar sınava girecek olan öğrencileri dershaneye gerek duymayacakları şekilde hazırlamaktadırlar. Bu anlamda aileleri ek bir dershane maliyetinden de kurtarmış olmaktadırlar. Dershanelere ödenen yüklü miktardaki ücretler düşünüldüğünde doğru tercih edilmiş bir özel okulun aileler açısından ne kadar rahatlatıcı olduğunu da görmek mümkün olmaktadır. Samsun’daki özel okullar da bir özel okulun hem veli hem de öğrenci açısından tüm bu gereklilikleri yerine getirerek varlıklarını sürdürmektedirler.

            Bu makalemizde Samsun’daki özel okullar ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık. Samsun’daki en iyi dershane ile ilgili bilgi almak isterseniz şu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Samsun Dershane

Samsun; nüfus yoğunluğu ve bu yoğunluk içerisindeki genç nüfus oranının fazlalığı sebebiyle eğitim sektöründe ön plana çıkmaktadır. İstatistiklere ...

← Devamını Oku

Samsun Dershane Fiyatları

Üniversite giriş sınavları, lise giriş sınavları gibi sınavlara hazırlanmak için öğrencilerin sistemli bir şekilde çalışmaları gerekmektedir. Bu si...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar