HEMEN BAŞVUR Samsundaki dershaneler | Samsun Dershane

Samsundaki dershanelerSamsundaki dershaneler
İnsanın oluşumundan itibaren dünya üzerinde birçok gelişme sonucunda birçok sektörde değişiklikler meydana gelmiştir. Her gelişme doğrudan ya da dolaylı olarak bireyi mutlaka etkilemiştir. Eğitimde bu değişikler sonucunda meydana gelmiş aynı zamanda bu gelişmeler yüzünden de değişikliğe uğramıştır. Ülkemizde özellikle en çok değişiklik yapılan sistem öğrencilerin kazanımlarını ölçmek adına gerçekleştirilen sınav sistemleridir. Sınav sistemlerinin tam olarak oturmayışı ve her defasında değişmesi bir tam sorunlara neden olmaktadır.

Bu sorunlara bakmak gerekirse öncelikle temel sorunlar öğrencilerin aldığı eğitim kurumlarından kaynaklanmaktadır. Verimsiz öğretmenler topluluğu aynı zamanda yetersiz eğitim kurumuyla birleşince öğrenciler hedeflenen sürecin altında dönemi bitirmektedir. Girdikleri sınavlarda ise olumsuz dönütler vererek negatif bir tablo oluşturmaktadır. Durum böyle olunca veliler çocuklarının gelişimini tamamlamak adına birtakım yöntemler araştırmaktadır. Bu yöntemler arasında özel ders almak, dershaneye kayıt olmak gelmektedir. Özel ders almak birebir görüşmeler çerçevesinde olumlu dursa da birçok ders konusunda eksik olan öğrenci için özel ders almak zor süreç oluşturacağından dershaneye kayıt olmak daha doğru gelecektir. Durum bu olunca Samsundaki dershaneler hakkında bilgi almak adına araştırma yapmaya düşülecektir. Günümüzde sayıca fazladır Samsundaki dershaneler. Ancak baktığımızda çoğunun beklenen talepleri karşılamadığı görülmektedir.

Dershanenin Öğrenciye Katkısı Nasıl Olmalıdır?

Bir dershane öncelikle öğrencideki eksikliği tespit etmelidir. Samsundaki dershaneler gibi kurumumuzda öncelikle öğrencilere seviye tespit sınavı yapmaktadır. Bu sınav sonucunda öğrencilerin kapasitesi ve ön öğrenmelerine göre sınıf ayrımı oluşturulmaktadır. Bu sayede öğrenciler kendinden daha iyi öğrenen öğrencilerin yanında kendini kötü hissetmeyecek ya da kendinden daha az iyi olan öğrenciler arasında basit konulara maruz kalmayacaktır. Bu ortam oluşturulduktan sonra kurumumuzu diğer dershaneler ayıracak olan noktayla öğretim sürecimize başlarız. Bizim için önemli olan nokta öğrencilere bilindik yöntemlerle değil farklı tarzlar da öğretim sağlamaktır. Öğrencilere sözel, görsel ve işitsel destekli materyallerle öğretimler sağlayarak bilginin beyinde kalıcılığını arttırmaktayız. Bunların dışında konu bitimlerinde pekiştirme sağlama adına uygulama sayısını fazla tutmakta hatta dönem içerisinde tekrar seviye tespit sınavları yaparak öğrencilerin baştaki durumlarından ne düzeyde ilerleyebildiğini somutlaştırmaktayız.

Dershane Samsun

Bunun sonucunda eğitim süreci içerisinde yer alan yeterlilik sınavlarından beklenenin altında sonuçlar alınması muhtemeldir. Öğrenciler bu duruma d...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar